Aszfaltkeverékek reológiai sajátosságai

Az elméleti reológia az aszfalttechnológia területén napjainkban egyre markánsabban van jelen. A reológiai felfogás és megközelítés segítségével a viszkolesztikus anyagok - aszfalt, bitumen - karakterisztikus anyagviselkedése alaposabban tanulmányozható.

A PhD téma középpontjában a bitumen- és aszfaltreológiai anyagviselkedés törvényszerűségeinek kutatása és az eredmények gyakorlati alkalmazására tett javaslatok kidolgozása áll. A kutatás közvetlen célja az ún. teljesítményalapú (performance-based) vizsgálatok - fáradás, merevség, maradó alakváltozással szembeni ellenállás - hazai követelményrendszerének újragondolását megalapozó tudományos eredmények kidolgozása.

A környezettudatos útépítés szellemében - lehetőség szerint - a külön vizsgálatok tárgyát képezhetik másodnyersanyagként felhasznált mart anyag felhasználásával készített keverékek anyagi tulajdonságai is.