A könnyűszerkezetes, energiatudatos épületrendszerekben megjelentek a vékonyfalú acélszelvényekkel együtt alkalmazott könnyűbeton vegyes szerkezetek. Minthogy a szerkezet nem együttdolgozó, a tervezés az elkülönített tartószerkezeti és épületszerkezeti funkció alapján történik. A hidegalakítással készült, vékonyfalú acél szelvények stabilitási viselkedését azonban még az igen kis testsűrűségű könnyűbeton (200-500 kg/m3) is befolyásolja, a megtámasztó hatása következtében. A PhD kutatás célja a vékonyfalú szelvény és könnyűbeton kölcsönhatásból adódó komplex stabilitási jelenségek kísérleti és elméleti vizsgálata. A munka keretében megvizsgálandó, hogy a könnyűbeton ágyazás hogyan befolyásolja nyomott és hajlított vékonyfalú acél rudak – önmagában is összetett – stabilitásvesztési módjait: lemezhorpadás, torzulásos horpadás, kihajlás (síkbeli, elcsavarodó, térbeli elcsavarodó) és kifordulás (alaktartó, kényszertengely körüli).
A jelenség elemzésére megtervezendő és végrehajtandó egy globális kísérleti program, amely magában foglalja a nyomott és hajlított szerkezeti elemek, illetve falpanelek teljes léptékű vizsgálatát, különböző terhelési módokra.
A kísérletek eredmények alapján fejlesztendő egy olyan numerikus modell, amely alkalmas az összetett jelenség vizsgálatára és a laboratóriumi tesztek kiterjesztésére.
A kutatás végcélja olyan méretezési eljárás kidolgozása, amely lehetővé teszi az adott kialakítású vegyes szerkezeti elemek szabványos biztonságon alapuló tervezését.