Pillérszerkezetek helyszíni betonozással történő utólagos megerősítése

bodi.istvan@epito.bme.hu

Előregyártott vb. pillérek utólagos megerősítésének vizsgálata. A térbeli feszültségállapot analízise.
Az előregyártott beton és a helyszíni beton együttdolgozásának modellezése, pillérszerkezetek esetében.
A pillérmegerősítések erőtani modellezése lehetőségeinek összehasonlítása, különböző anyagú (beton, tégla, ill, kő) pillérekre, lőttbetonnal ill., öntömörödő betonnal végzett megerősítések esetén.
A megerősítés hatásfokának vizsgálata, a megerősítő vb.köpeny merevségi jellemzőire ill, a pillérszerkezet eredeti kihasználtságára való tekintettel.

• Dulácska E. (1998) „Téglából falazott szerkezetek statikai vizsgálata és megerősítése”, MMK Tartószerkezeti Tagozat, Budapest.
  • fib Bulletin 51- Structural Concrete- Textbook on behaviour, design and performance, second (2009).
  • Kato, K. (1981) “Microcrakcs, deformation and properties of plain concrete”, Proceedings, 5th International Congress on Fracture, 22, pp 2275-2280.
  • Kerkeni, N., Hegger J. (2001) “Bemessung von spritzbetonverstärken Stahlbetonstützen unter beliebiger Belastung”, Beton- und Stahlbetonbau, 96, pp 708-715.
  • Madaras B., Bódi I. (2002), „Vasbeton köpenyezéssel megerősített téglapillérek modellezése”, BME Hidak és Szerkezetek Tanszékének- Tudományos Közleményei V.
  • Mihailich Gy. (1946), „Vasbetonszerkezetek elmélete és számítása”, Németh József Technikai Könyvkiadóvállalata, Budapest
  • Ottosen, N.S. (1979) “Constituve Model for Short-Time Loading of Concrete”, Journal of the Engineering Mechanics Division ASCE, 105, pp 127-141.
  • Palotás, L. (1973) “A vasbeton elmélete”, Akadémiai Kiadó, Budapest.
  • Sirimontree, S., Witchayangkoon, B., Lertpocasombut, K. (2015) “Strengthening of reinforced Concrete Column via Ferrocement Jacketing”, American Transactions on Enginerring& Applied Sciences, 4(1), pp 39-47.
  • Takeuti, A.R., Hanai J. B. (1999), “Strength and ductility of reinforced concrete columns strengthened with high-preformance concrete jackets”, Proceedings, 5th International Symposium on Utilization of High Strength/ High Performance Concrete, pp 646-655.
  • Vasbetonépítés- Concrete Structures
  • Beton- und Stahlbetonbau
  • Periodica Polytechnica
  • Journal of the Engineering Mechanics Division ASCE
  • Magyar Építőipar
  • Bódi István, Koris Kálmán: Előregyártott gerendás-béléstestes födém keresztbordáinak vizsgálata, MAGYAR ÉPÍTŐIPAR LXV: (3) pp. 106-109.
  • Koris Kálmán, Bódi István, Polgár László, Mansour Kachichian: Experimental analysis of the shear capacity of prestressed FRC beams, In: Szerk.: Alena Kohoutková et al Proceedings of the 8th International Conference Fibre Concrete 2015 - Technology, Design, Application. Prága: Czech Technical University in Prague, 2015. pp. 260-267.
  • Koris Kálmán, Bódi István: Vasbeton-kerámia kompozit födémrendszer tartósságának elméleti vizsgálata, VASBETONÉPÍTÉS: A FIB MAGYAR TAGOZAT LAPJA: MŰSZAKI FOLYÓIRAT XVII: (4) pp. 15-20.
  • Zsolt Antal Kovács, Bódi István: Lateral torsional stability analysis of precast concrete hanging beams, CONCRETE STRUCTURES: ANNUAL TECHNICAL JOURNAL: JOURNAL OF THE HUNGARIAN GROUP OF FIB 15: pp.41-52.
  • Szász Attila, Bódi István, Lublóy Éva: Kétszer nyírt csapos fakapcsolatok tűzteherrel szembeni ellenállásának termo-mechanikai vizsgálata II., MAGYAR ÉPÍTŐIPAR LXII (2012): (5.) pp. 174.-179
  • Várdai A., Bódi I. (2015), „Pillérköpenyezések együttdolgoztató nyírócsapozásának méretezése”, Magyar Építőipar, 2015/1. szám, pp. 14-18.
  • Várdai, A., Bódi, I. (2015) “Térbeli feszültségek kialakulása vasbeton köpennyel erősített oszlopokban”, Proceedings, XXII. Magyar Mechanikai Konferencia, Miskolc.
  • Várdai, A., Bódi, I., Madaras B. (2016) “A new approach for column jacket design”, Proceedings, fib Symposium 2016, Cape Town- megjelenés alatt.
  • Zsolt Antal Kovács, Bódi István: Lateral torsional stability analysis of precast concrete hanging beams, CONCRETE STRUCTURES: ANNUAL TECHNICAL JOURNAL: JOURNAL OF THE HUNGARIAN GROUP OF FIB 15: pp. 41-52.
  • Bódi István- RobertN.Bruce Implementation of high performance concrete for prestressed concrete bridge girders CONCRETE STRUCTURES: ANNUAL TECHNICAL JOURNAL: JOURNAL OF THE HUNGARIAN GROUP OF FIB (ISSN: 2062-7904) (ISSN: 1586-0361) 4: pp. 43-53.(2003)

Fódi Anita (2007/2010/2012)
Molnár András (2007/2011/)