2025. február 10.
A Penn State két Humphrey-ösztöndíjasának panelbeszélgetése
TANTIYASWASDIKUL Kallaya (balra) és KOVÁCS Nauzika (jobbra) - mindketten a Penn State College of Education Hubert H. Humphrey ösztöndíjasai - felszólaltak az Egyetemi Nők Amerikai Szövetsége (AAUW) éves panelbeszélgetésén január 30-án. A vitafórum témája: „Nemzetközi perspektívák a nőkről a társadalomban”.
[Fénykép eredetijét lásd a lenti hivatkozásban]
A Humphrey-ösztöndíjprogram tudományos és szakmai fejlődési lehetőségeket kínál.
TANTIYASWASDIKUL Kallaya, a thaiföldi Thammasat Egyetem docense, valamint KOVÁCS Nauzika, oktatási dékánhelyettes, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Építőmérnöki Karának docense.
Kovács Nauzika jelenlegi munkakörében a tudományos programfejlesztésre, a minőségbiztosításra és a mérnökképzés innovációjának elősegítésére összpontosít. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tudományos kutatásban elért eredményeiért, nemzetközi konferenciákon való részvételéért és jelentős kutatási projektekben való közreműködéséért ismerték el. Doktori tanulmányai során a portugáliai Lisszaboni Műszaki Egyetemen szerzett nemzetközi kutatási tapasztalatot, és a Georgia Institute of Technology kutatója volt.
Kovács Nauzika izgatottan várja a lehetőséget, hogy sokszínű szakemberhálózattal találkozhasson, és olyan új perspektívákat ismerjen meg, amelyek alakítják a felsőoktatás jövőjét. A rendezvényen azt is elmondta, hogyan változott meg a nők élete az elmúlt 100 évben, ahogy a magyar társadalom átalakult, és példaként a saját családját állítja a középpontba.
„A dédnagymamám háztartásbeli asszony volt, aki csak korlátozottan tudott tanulni. A nagymamám volt az első nő a családunkban, aki a második világháború után egy gyárban dolgozott, és hozzájárult az ország újjáépítéséhez. Édesanyám volt az első nő a családunkban, aki adminisztratív munkát végzett a szocializmus idején Magyarországon, a húgommal pedig mi vagyunk az első olyan nők a családunkban, akiknek egyetemi végzettségük van, és lehetőségük van utazni a világban. Szakmai fejlődést kerestem, és a Humphrey program tökéletesnek tűnt számomra. Az elmúlt néhány évben azon gondolkodtam, hogy külföldön töltök egy kis időt, nemcsak szakmai okokból, hanem azért is, hogy kulturálisan nyitott ember maradjak. Ez az oka annak, hogy magammal hoztam a férjemet, a 10 éves lányomat és a 12 éves fiamat, hogy megtanítsam nekik, hogyan kommunikáljanak más országokból származó emberekkel, és hogy tágítsam a látókörüket.”
További részleteket lásd.: